astroloji

jpntr
Mensubu olduğum burçtan dolayı inanmamayı tercih ettiğim olgu. Ne zaman burç konusu açılsa burcuma bir küfür etmedikleri kalıyor
2
slendergray slendergray
İkizler ? *swh
jpntr jpntr
@slendergray bilmiş, söylememe bile gerek kalmıyor hangi burç olduğumu
eflatun
Bir diğer sözde(sahte) bilimdir. Gökyüzündeki yıldızlara ve belli fenomenlere bakarak insan karakteri ve geleceği üzerindeki etkilerinden bahseden bir zırvalıktır.
ekososyopolitik
Bilim mi değil mi? Tartışmasına girmeden kısaca ifade edeyim. Maddenin parça haline inandığımız gibi dalga haline de inanıyoruz. Bununla birlikte itilim ve çekilim yasalarına da inanıyoruz. Aksi ya a değişik bir bilimsel önerme biçimi çıkana kadar da genel geçer olana inanmayı seçenlerdenim. Size de aynı yöntemi benimsemeyi öneririm. Bu şekilde kedinizi daha mutlu hissedersiniz.

Neyse gelelim astroloji yalan mı doğru mu meselesine, dediğimiz gibi maddenin dalga hali de kanıtlanmış bir teoridir. Maddenin dalga hali tanımı içerisinde yeralabilecek itilim ve çekilimin gezegenlerin hareketi, konumu, devinimi, etkileşimi de yok sayılamaz. Bunu yok sayarsanız antalya daki portakalın bir vitamin olarak sizi varetme süreci başta olmak üzere, o portakalın varolma sürecini de kavrayamaz, anlayamaz ve açıklayamazsınız. Bu hareket ve beslenme zincirini baştan sona, sondan başa doğru diyalektik bir şekilde incelerseniz önermemdeki geeçeklik payını da kavramış olursunuz.

Meseleyi toparlayacak olursak:
kısaca şunu söyleyebilirim, astroloji işlerini sadece para pul derdi ile kendine iş edinenleri bir kenara koyarak ifade edelim ki, gerçek bilgi yoluyla bu işin içinde olanları yabana atmamak gerekir. Yoksa elimiz de ne teleskop e usturlap ne gözlemevi kalır.
Son bir kuple daha ifade edeyim, bilim bilmektir efendim. Bununla birlikte bilmek için düş gücü gerekir. Yoksa sadece somutun somutlanması bilimin gelişimine yetez. Ne mutlu düş gören insana.
grypta6
insanoğlunun kibre kapıldığı zaman, kendini evrenin en üstün canlısı olarak görmeye başladığı zaman incelemesi gereken bilim dalıdır. (aslında bilim dalı olan astronomidir - astroloji sadece bi yorumlama sanatı olarak kabul edilebilir)
130 milyon yıl önce yaşanmış bi yıldız çarpışmasını insanoğlu ancak milyonlarca yıl sonra öğrenebildi - evet insanoğlu milyonlarca yıl geriden gelen, geri bi canlıdır.
dünyamızı bir akvaryum olarak düşünelim, evreni de asıl dünyamız. İşte biz o akvaryumun içinden bi türlü çıkamayan ve ancak o fanus içinden gözlem yapabilen, akvaryum dışındaki dünyayı keşfetmekten korkan, korkmasa bile keşfedicek gücü olmayan balıklar gibiyiz.
astronomi insana kendini bu kadar küçük ve zavallı hissettirebilen belki de tek bilim dalıdır.
steamer
bir yanınızın gerçek olduğunu söylediği, bir yanınızın da \"hadi canım sen de\" dedirttiği tartışmalı bilim alanı. yine de fantastik de olsa yaşama eğlenceli bir boyut kattığı gerçektir.
gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Gönül vermiş olduğum mecra. Genelde yeni tanıştığım insanların burçlarını içimden tahmin edip, samimi olunca sorarım. Doğru tahminde bulunmuşsam dünyalar benim olur. Birde yorum yapıp da onaylanınca benden mutlusunu bulamazsınız. İlişki uyumu yorumu yapmaya da ayrıca bayılırım. Okulu olsa okuyacağız da bilim mi değil mi tartışmaları devam ediyor henüz..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol