aşk

piri sah
Aşk'a sitemim var kendimi bildim bileli...
Ne o beni buldu ne de ben onu...
züleyha'nın saçlarında saklı kaldı, yusuf'un yüreğinden mecnun'u çöllere düşürdü.
Çöl oldu herkese serap sundu.
lalikamer
Ne umdum ne buldum,
Amansız gözlerin kurbanı oldum,
Israrımdan merhum,
Küfürsüz sözlerin erbabı oldum.
Aşk dediğin dört duvardır bulunur göklerde,
Yıksan altında kalırsın,
Yıkmasan içerde inan...
ecenur
illa gider imkansıza aşık olursun lan beklersin aşık olmayı olmazsın en beklemediğin anda vurur seni en beklemediğin anda en beklemediğin insana. Aşık olunca insanın kalbi bir farklı atar ben onla anladım kalbimin attığını onla duydum ilk kalp atışlarımı şimdi bana onu unut diyorlar lan bendeki bu kalp durmadan onu nasıl unutur vazgeçerim?
owl
İnsanların keyifle bünyesinde bulundurduğu en büyük hastalık.Bir kere bulaştı mı ya o bünyeyi ölene kadar terk etmez yada terkederken süründürür.Kişisinden kişisine de değişir.
big change
"bazen taahhütlü gelir, almadım diyemezsin" demiş yüksek sadakat. bence en iyi tanımı budur. şu hayatta bir kez körkütük de yaşamak gerekir belki ki sonradan hayatınıza değişik devam edersiniz ama çok şey de öğrenirsiniz. iliklerine kadar aşkı hissetmek, bir "seni seviyorum" cümlesiyle başının dönmesi ya da midenin hemen üstünde ılıklık hissetmek, bunlar çok güzel duygular. ters zamanda bile gelse dünyanın en güzel duygusu belki de. sırf bunun için bile yaşanır be.

kleopatra
Çok iyi dost veya çok iyi düşman olabilecek iki tarafın birbirini harcaması, mahvetmesidir.
Birkaç tane çok esaslı adam tanıyorum ve onlara aşık olmadığım için Allah'a şükrediyorum. Ayrıca onların da bana ilgi duymaması büyük nimet. Biz dostuz ve bu şey, ömürlük. Aşk ise ayarı tutturulup sevgiye dönüşmediği sürece ayrılıkla malul. Bu güzel adamlarla bir ömür dost olmayı en iyi aşka tercih ederim.
hippizibidi
zibilyon insan arasından birine kafayı takmak. 'ben onunla eşeyli üremek istiyom bana ne' demek. kiralık katil tutmak, bazen tabuta rövaşata çakmak. mantığı inzivaya çekmek, aptallığı ilk onbirde oynatmak. duyguları toplama kampına kapatmak sonra yakmak. konumunla sadece tensel bağ kurmak, aklından kilometrelerce uzakta olmak. birini pencerene manzara yapmak arta kalan manzaraları çirkin kılmak. sırrı bulmak velhasıl kimseyle paylaşmak istememek.

Ben neden böyle cümle kurmak.
0 /