antalya

rambling man
Akdeniz Bölgesinde yer alan Türkiyenin en yaşanılası şehirlerinden biri. ama tatil için 1 kez tercih ettim bir daha da edecegimi dusunmuyorum..

Yerli turist icin yuksek sezonda fiyatlar aşırı yüksek, o fiyata cok daha keyifli yurtdisi tatilleri varken Antalya yanlış tercih olabilir, eger mecburi bi tercih degil ise.

society
içinde öğrencilik yaptığım, kış vakti yağmurları dinmeyen cumhuriyetimizin güzel şehri. bir de altyapı sağlam olsa da her yağmurda sel basmasa mükemmel bir yer olacak.
mahur
Turizm kadar seraciliklada ün yapmış, güzel şehrimiz. Kış ve dometes deyince akla gelen sehir. Gezilip görülmeye değer birçok tarihi yapıları ve doğal yerlere sahip. Özellikle şelale bakımından oldukça zengindir. Ama yazın pek tavsiye edilmeyen kış veya bahar mevsimlerinde gidilmesi gereken yerlerden.
1964 yılından bu yana Altın Portakal Film Festivalinede ev sahipliği yapmaktadır.
nushirevan
Bazı bölgeleri öylesine turizme adapte olan bir şehirdir ki türk parasının geçmediği esnafları olabiliyor. Yıllar önce simena denilen yerine gittik, camii'nin kapısına kilit vurmuşlar. Abdest almak için pet şişe su alalım dedik, esnaf dolar ve euro ile çalışıyor! 1 litre su oluyor mu sana 50 TL?! Bize denizden abdest aldıran düzeninize tüküreyim.

(bkz:öz yurdunda garipsin öz vatanında parya)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol