ankara

luftmensch
artık ekmeğimi kazanacağım yer.

bir insan istanbul'da doğup nasıl bir bahtsızlıkla ankara'ya hapsolabilir?
ne demişler; ankara'nın en güzel yanı istanbul'a dönüşüdür.
uzaydan bakan bakan
sevdiğim hatta aşık olduğum şehir.

kışın sıhhıye ve ulus tarafında buram buram kokan o kömür kokusu, baharda kızılay dan tunalı ya kadar yürümek, yazın seğmenler parkında oturmak ve sonbaharda tunalı da arkadaşlarla kahve içmek.

ümitköy tarafında arkadaşlarla oturmak, incekte piknik yapmak..

şuan istanbul dayım ve her geçen saniye ankara yı özlüyorum.

hele üniversitemi hacettepemi, hem sıhhıye kampüsünü hem beytepeyi, çok ama çok seviyorum.

durun durun ağlamıyorum gözüme biraz ankara toprağı kaçtı. Ayrıca botanik parkta behzat ç. nin çekimlerinin yapıldığı cam kafes... \"seviyorum merkez\"
muammer inci
turizm cenneti değildir. bunu iddia etmiyoruz zaten. bu yüzden istanbulla kıyaslanması saçma. ama yaşaması güzeldir. öncü de tavuk dürüm yerken hegel diyalektiği tartışan insanlara denk gelebilirsiniz.
başkent olmasa köy olurdu denmiş doğrudur. ama başkent olmasaydı t.c de olmazdı.
mazeretimvarazeriyimben
Marşında da belirtildiği üzere (bkz:Ankara Marşı), yoktan var edilmiş ilk şehirdir. Köy diyerek aşağıladığını zannedenler de bu ülkenin Cumhuriyet ten sonraki en büyük eseriyle dalga geçmektedirler.
qwerty2
büyük bir köy. doğal güzelliği olmayan bomboş bir şehir başkent olmasa şuan nüfusu türkiyede en az illerden birisiydi muhtemelen.
likapa
Kendini sonradan sevdiren şehir.
Evet başlarda soğuk, gri, resmi diyorsunuz ama git gitde kendine bağlayan, siz anlamadan kendini sevdiren şehir. Öyle 1 gün kalıp da laf edenlerin anlayabileceği bi durum değil elbet. Geri dönmemek üzere her şeyinizi bırakıp ayrılmak zorunda kalırsanız belki farkedersiniz.
nabuchadnazzer
bugün itibariyle londra havasından hallice olan şehir. bugün yağan yağmurla sezon boyunca çok az yağmur yağdığını farketmemiz de cabası. Yazın yine susuzluk rezaliyeti olabilir

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol