ankara

0 /
serendipity
Hani şu çikolatalı pastalar vardır; Dışı sert çeperli, donmuş çikolata ile kaplı olandan bahsediyorum. Sonrasında sıcak çikolata üstüne döküldükten dış kabuğunu eriterek asıl pasta geriye kalır ya hani
Ankara'da aslında böyledir. Dışarıdan betonik görünümünün altında hakikati olan şehirdir ancak ilk bakışta görülmez, zaman tanımak lazım.
muskulpesent
an itibariyle ankara'da kar yağışı başladı ve hafta sonuna denk gelmesi ayrı bir güzel oldu. umarım bir süre devam eder de bende çıkıp yürüyüş yaparım.
ogea
bu şehire ilk kez yaklaşık 2 ay önce geldim. gelmeden önce beklentim yüksekti. beklentilerimi karşılamadı. belki de ulusta konakladığım için böyle olmuştur. bitki örtüsü her yerde görebileceğiniz eskort kartvizitleridir. ulaşım konusunda hiçbir sıkıntısı olmayan bir şehir. fakat gezip görebileceğiniz çok fazla yer yok.
eflatun
Türkiye Cumhuriyetinin başkenti ve tarihte Ankara savaşına ( Yıldırım Bayezid ile Emir Timur arasındaki savaş) ev sahipliği yapmış kentimiz.
ezgilicious
Bende tarçın sende ıhlamur kokusu Yürürüz başkentin sokaklarında. CS Ankara yı sevdiren şiir, şiiri sevdiren ankara dır. Sokaklarında sevgiliyle yürümekten mutluluk duyduğunuz yerdir.
flying diver
mevsimsel bazlı bakarsak; gri, kışın puslu, soğuğu iliklerinizde hissettiren havasıyla; yazın sıcağın gölgede bile etkisini gösterdiği, rüzgarı bile sıcak olan memleket ama yazın akşamları çok keyiflidir nem olmadığından dolayı saatlerce terlemeden dışarıda oturabilirsiniz.
scarletwitch
ankarayı yaşayan bilir. ama gerçekten yaşayan bilir. çünkü ankaranın sadece yerlilerine tattırdığı duygular vardır. ankarada gidecek yer yok diyenler yanılır. ankarada, türkiyenin hiçbir yerinde bulamıyacağınız ortamlar mevcuttur. ama dediğim gibi, yaşayan bilir.
chandlerbing
ben bu şehri neden bu kadar çok seviyorum diye sorarsınız sürekli kendinize, ama cevabını bir türlü bulamazsınız. türkiye de bir şehirdir kendisi, ayrıca başkent olur. kış aylarında kendine has bir soğuğu vardır. insanları güzeldir. sanatı sever, tiyatrolarda yer bulamazsınız.
uzaydan bakan bakan
Şiir gibidir ankara. Şairin yazmayı yarım bıraktığı; ayazında, karında, kışında bizim o yarım kalan mısraları tamamladığımız, içini sevdiklerimizle doldurduğumuz, sokaklarıyla doldurduğumuz şiir gibi.
legolas
son zamanlarda fark ettim ki yaprakları eksilmiş bu kentin. olan bitene oluşan kızgınlığı hafifletmek istercesine daha çok sararmış yapraklara ama her zamanki gibi boşluğa , boşa sallayacağın tekmenin rüzgarından havalanacak hiç yaprak kalmamış. süpürmüşler kentin ruhuyla birlikte onları da.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon