illuminati

mahur
illuminati nedir veya ne değildir bilmediğim sözcük. Bildigim birsey varsa oda yutubecularin sıksık başvurduğu bir kavram. Bilinmeyen merak uyandırır ve bu merak üzerinden kazanç sağlamak üzere pek cok kullanilir illuminati. Reklamın iyisi kötüsü olmaz, araya bir illuminati sıkıştır, gelsin reytingler...

illuminati

nushirevan
Zamanında gizemin dibine vurmuş, über zengin avrupalı ailelerin oluşturduğu söylenen (tövbe estağfurullah) tanrılar konseyi örgüt. Bir çok komplo teorisine kaynak oluşturduğu gibi, dünyanın hem en gizli hem en tanınmış örgütü olarak kayıtlara geçmiştir.

illuminati

Gizlilik demişken, illuminati kelimesini terse çevirin: itanimulli.. başına ve sonuna www. ve .com getirin... Pek de gizli olmadığını göreceksiniz.

5 aralık dünya kadın hakları günü

mahur
Şuan toplumumuzda kadınlar hiç olmadığı kadar madur durumda. Kapitalizmin en sadık kölesidir şehir kadınları. kazandigi bir avuç parayi moda ugruna kiyafete, güzellik uğruna makyaja yatırır.
Meslek sahibi olmak değil çok para kazanıp özgür kadın imajıyla aslında yanlizlastiriliyor. Annelik bir ödül iken bir ayakbağı kıvamına inmiş durumda. Cocuklari daha iyi okullara göndermek için daha çok çalışmak zorundadır. Ailesine, eşine hizmeti küçük görülürken elaleme hizmet ettiğinde kariyer kavramıyla yüceltir toplum. Sonrada kadınlara birgün verirsin, herşey düzelir. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

güven sözlük

queen
Bir bilsen seninle geçirdiğim o güzel zamanları ne kadar özlüyorum sözlük.
En güzel ve kalıcı dostluklarım burda başladı, ekşi dışında ilk burda yazdım. Çok güzel insanlar tanıdım be. Sanal bile olsa samimiyeti burda gördüm.
Her girdiğimde o eski günlerde yaptığımız geyikler geliyor aklıma, bazen boş profillerine girip bakıyorum.
Hüzünleniyor insan, çok kızdığımda oldu. Sonra özleyip uzaktan baktığımda. Ama insanoğlu anılarını bırakamıyor.
Anasayfaya her baktığımda kahkaha atardım.
Ne laflar sokardık entrylerde, ne dalga geçerdik.
Hepsini ve "hepinizi" burda görmeyi çok özledim.
Ahhh benim güzel kardeşlerim ne olurdu zaman geriye aksa?

müdür

nushirevan
hitap şekli ''müdürüm'' olan makam. aynı mekanda genel müdür yardımcısı, daire başkanı, 2 tane şube müdürü olunca sorulan her soruya ''evet müdürüm'', ''elbette müdürüm'', ''emredersiniz müdürüm'' müdürüm müdürüm müdürüm diye diye kendimi müdür olduğuma inandırdım.

saçma bir finalle ekranlara veda eden diziler

mahur
Çok önceden (bkz:beş kardeş ) diye bir dizi vardı. Birçok ünlü oyuncuya sahipti (bkz:onur ünlü) yönetmenliğini yapıyordu. Bu kadar "ünlü" barındırmasına rağmen sanırım reytingler düşük çıkınca kaldırılmaya karar verildi. Yönetmen komedi filmini fredinin kabusuna çevirmiş, bütün oyuncular neşeyle yolda kamyonda giderken uçurumdan yuvarlanmış, patlamış, ve son. Tabi ben asla böyle bir son beklemiyordum, resmen şok oldum.

iktidar

nushirevan
mutsuz çoğunluk mutlu azınlıkla savaşını kazanıp mutlu olunca,
mutlu çoğunluğun azınlıkta olmaktan mutlu azınlığı mutsuz etme savaşı başlatması.

durexileaidstenkorun

koala sever
1 aralık dünya aids gününe özel durex'in yaptığı tt. attıkları videoya göre her yıl 1.7 milyon insana hiv teşhisi konuluyormuş. yani her 18 saniyede 1 insana. bu da aids'in şakaya gelmeyecek bir hastalık olduğunu gösteriyor. bu kadar hızlı yayılan bir hastalık gerçekten korkutucu.

türk işi dondurma

mahur
Çanakkale savaşı sırasında avustralya'da yaşayan iki türkün neşeyle başlayıp hüzünle biten öyküsünün anlatıldığı filmin adıdır.

Konusuna bakınca ilginç bir film gibi görünebilir. Ama ben hayal kırıklığına uğradım. Çok ama çok sıkıldım, sonunu zor getirdim. olsa olsa 40 dakika sürecek filmi iki saat boyunca izlemek çok sıkıcıydı. (bkz:ali atay) (bkz:erkan kolçak köstendil) (bkz:şebnem bozoklu) Gibi ünlü oyuncular olmasına rağmen iyi bile demeğe dilim varmıyor. Demek ki bir filmi iyi oyuncular bile kurtarmaya yetmiyormuş.

Dönem filmi olduğu için dekor, kostüm açısından da son derece basit ve başarısızdı. Mesela şebnem bozoklu'nun oynadığı bir sahne var; iki yastığı almış birbirine vurup söyleniyor "bitmedi bu memleketin tozu" diye. Ama ben ne toz nede zerre pislik namına birşey göremedim. Herkesin gömlekler kolalı bembeyaz, evler eşyalar köy evi gibi değil gıcır gıcır. Ev tasarım dergilerinin country fotoğraflarından fırlamış gibi şık. Insanda filmde azıcık da olsa inandırıcılık arıyor.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com