11.22.1963

mahur
Stephen King'in 11/22/63 romanına dayanan ve sekiz bölümden oluşan bir Amerikan bilim kurgu gerilim mini dizisidir.Lisede İngilizce öğretmeni Jake Epping'e bir restoran sahibi 22 kasım 1963'e açılan boyutu gösterir. Ölmek üzere olduğu için John F. Kennedy suikastını önleme çalışmalarını tamamlama teklifini sunar.
Tarihin akışını değiştirebilecek önemli olayları değiştirseydik daha iyi bir dünya elde edilebilir miydi sorusu birçok kişinin, toplumum aklına gelen bir sorudur. Avrupalılar daha çocukken hitler' i öldürseydik, Türkler Viyana kapısından geçmeyi başarsaydık ne olurdu diye sık sık düşünür. Amerikalılar'ın rüyası ise Kennedy suikastı hiç yaşanmasaydı ne olurdu ? Dizideki Cevabı; Bir dizi ihtimallerden sadece biri sayılabilir.
nushirevan
Stephen King 'in Nadiren başarılı şekilde sinema/televizyona aktarılan eserlerinden birisi. En sevdiğim romanlarından birisi dreamcatcher vardır mesela, sinema filmi o kadar kötüdür ki, birine izlettirseniz "bu mu lan okuyup beğendiğin kitap?!" tepkisi alırsınız. Zaten the shining'ten beri bu nakıs döngü nadiren kırılıyor.

Bu dizi olmuştur. Olması gerekeni en iyi şekilde, sabırla anlatan, merak uyandıran bir dizidir. Puanım: 7/10

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol