1 tl ile yapılabilecek şeyler

serendipity
1 tl'nin ufakta olsa karşılığı var doğru diyorsunuz. Lakin 1 tl'ye atıyorum; kendime ufak bir çikolata almak yerine, şu soğukta gözümün içine bakıp, burnundaki sümüğü köprücük kemiklerine doğru yol alsa da elinde satmak üzere beklettiği mendili kullanmayan çocuğa verirdim. Maddi boyutu yoktur ancak manevi boyutu çoktur.
broken_inside
uğur gürsoy'un faik'i vardı, karikatür karakteri. hiç tanımadığı birinin yanına gidip 1 liraya sır tutabileceğini söylerdi, bankaya gidip 1 lira kredi çekmek isterdi, güvenlik dışarı atardı, yerde 1 tl bulup sevinçten bayılan bir tiplemeydi. o geldi aklıma şimdi. (bkz:swh)
bibliosmia
Marketler zincirinde alışveriş arabasinın arkasindaki aparata takilir ve itinayla alışveriş yapılır o arabayla sonra geri yerine götürülerek 1tl geri alınır.
nushirevan
toplumsal bilinç oluşursa her ay milyonerler çıkarabilen meblağ. incisözlük'te okudum. hem güldüm, hem de şaşırdım. Adamın projesi şu:

Her gün 1 kişinin banka hesap numarası Trt'de yayınlanacak, ülkede çalışan, iyi-kötü iş sahibi herkes günde 1 lirayı bu hesaba aktaracak. 1 lira 1 çay parası bile değil bazen.. Böylece çalışan herkes ayda 30 lira bağış/sadaka vermiş olacak. Ama müthiş tarafı bu değil, her ay 30 kişi muhtemelen 10 milyonları bulan çalışan kişi sayısınca 1 lira alacağından milyoner olacak. Her ay 30 tane milyoner çıkartacağız. Nasıl fikir? Benim aklıma yattı valla bgv

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol